زمانی که اکانت اینستاگرام خود را می‌سازید هرگز به این فکر نمی‌کنید که روزی قرار است آن را حذف کنید اما واقعا چنین اتفاقی می‌افتد و تصمیم می‌گیرید آن را حذف کنید. اما آیا می‌ دانید چگونه این کار را انجام دهید؟

اینستاگرام یکی از شبکه‌های اجتماعی من است. عکس‌هایم را با دوستانم در آن به اشتراک می‌گذارم تا عکس‌های آن‌ها را نیز ببینم. برای من یک تفریح و دنیای شادی است و یا حداقل به آن عادت کرده‌ام. اینستاگرام در طول این سال‌ها تغییرات زیادی کرده است. تبلیغات در همه جای این نرم‌افزار مشاهده می‌شود و بیشتر شبیه فیس بوک و یا اسنپ چت شده است و دیگر شبیه نرم افزاری برای به اشتراک گذاشتن عکس نیست. برای بدتر شدن اوضاع، محققین کشف کرده اند که اینستاگرام اطلاعات شخصی افراد را اعم از شماره تلفن و آدرس ایمیل آنها را پخش کرده است. همه این‌ها باعث شد تا من تصمیم بگیرم که حساب کاربری اینستاگرام خودم را حذف کنم. اگر شما هم مثل من قصد حذف کردن و یا غیر فعال کردن حساب کاربری خود را دارید باید بدانید چگونه اکانت اینستاگرام را پاک کنیم؟ ما در اینجا آموزش حذف اکانت اینستاگرام برایتان در نظر گرفتیم. 

چگونه اکانت اینستاگرام را پاک کنیم؟

چگونه اکانت اینستاگرام را پاک کنیم؟چگونه اکانت اینستاگرام را پاک کنیم؟

متاسفانه، برای حذف حساب کاربری اینستاگرام از طریق نرم افزار، روش ساده‌ای وجود ندارد. ویدئوهای مختلفی در یوتیوب یافت می‌شوند که هر کدام روش خودشان را دارند.
شما برای خلاص شدن از اینستاگرام دو راه دارید: حذف کردن و یا غیر فعال کردن آن. اگر حساب کاربری‌تان را حذف کنید، در این صورت حسابتان برای همیشه از بین می‌رود. پروفایل شما، عکس‌هایتان، نظرات‌تان و دنبال کننده‌هایتان برای همیشه از بین می‌روند. اینگونه می‌توانید متوجه شوید که چگونه اکانت اینستاگرام را پاک کنیم؟

از طرف دیگر، غیر فعال کردن حساب کاربری، آن را از کار می‌اندازد اما با دوباره وارد شدن شما حساب‌تان برخواهد گشت. این کار مثل این می‌ماند که شما یک جعبه بیسکوییت وسوسه انگیز می‌خرید و آن را ته کابینت‌تان جاسازی می‌کنید، چون چشمتان به آن نمی‌خورد خیلی برای خوردنشان وسوسه نمی‌شوید اما می‌دانید که بیسکوییت دارید و زمانی که خیلی هوس کردید آن را می‌خورید.

تمامی اطلاعات و داده‌هایتان مثل عکس‌ها، فیلم‌ها و چیزهای دیگر را از اینستاگرام بکاپ بگیرید

قبل از اینکه برای حذف کردن و یا غیر فعال کردن تصمیمی ‌بگیرید، ابتدا فایل‌هایتان را از اینستاگرام دانلود کنید. اگر برای همیشه حساب‌تان را حذف کنید این آخرین باری خواهد بود که به عکس‌ها، فیلم‌ها و یا نظرات‌تان دسترسی دارید. قطعا نمی‌خواهید عکسی که با یک بازیگر مشهور گرفته‌اید برای همیشه از بین برود.

می‌توانید هم از طریق وبسایت و هم از طریق نرم افزار اطلاعات‌تان را دانلود کنید و از آنها بکاپ بگیرید. فقط به یک راهنما نیاز دارید چون این پروسه خیلی هم ساده نیست. برای دانلود کردن اطلاعات‌تان اینستاگرام زمان زیادی صرف خواهد کرد.

مراحل دانلود اطلاعات از طریق نرم افزار اینستاگرام

download insta- آموزش حذف اکانت اینستاگرام

1. به صفحه پروفایل شخصی خود بروید.
  2. از گوشه بالا سمت راست روی سه خط افقی و یا آی همبرگر شکل کلیک کنید.
  3. روی گزینه تنظیمات در گوشه پایین سمت راست صفحه کلیک کنید.
  4. وارد بخش امنیت شوید.
  5. روی گزینه دانلود اطلاعات کلیک کنید.
  6. در آنجا آدرس ایمیلتان را وارد کرده و سپس دکمه آبی درخواست دانلود را کلیک کنید.

مراحل دانلود اطلاعات از طریق وب سایت

2. روی گزینه تغییر پروفایل کلیک کنید.
  3. روی گزینه حریم خصوصی و امنیت کلیک کنید.
  4. برای بخش دانلود اطلاعات به سمت پایین بیایید و در آنجا دکمه درخواست دانلود را کلیک کنید.
  5. در آنجا آدرس ایمیل‌تان را وارد کرده و سپس دکمه آبی درخواست دانلود را کلیک کنید.

اطلاعات اینستاگرام شما آماده دانلود هستند

بعد از انجام دادن کار‌های بالا، ایمیلی با عنوان اطلاعات اینستاگرام شما دریافت خواهید کرد. بعد از باز کردن پیام، لینکی که اطلاعات شما در آنجا قرار دارد را خواهید دید. این لینک فقط تا 4 ساعت قابل استفاده است. همچنین اینستاگرام تا 48 ساعت بعد از درخواست شما لینک را برایتان ارسال می‌کند. هرچند برای من نهایت 1 ساعت طول کشید.

بعد از کلیک کردن روی لینک، پوشه‌ای با محتویات اطلاعات شما دانلود خواهد شد. در این پوشه، فایل‌های جداگانه‌ای از اطلاعات پروفایلتان تا نظرات‌تان قرار دارد. اینستاگرام این‌ها را در یک فایل با پسوند JSON که مخفف JavaScript Object Notation هست، قرار می‌دهد. این پسوند، اطلاعات را بصورت متن نمایش می‌دهد تا خواندنشان توسط افراد راحت‌تر باشد.

تنها راهی که می‌شود اینگونه فایل‌ها را دید، کشیدن و بردن آن‌ها در پنجره مرورگر فایر فاکس است. به نوعی خیلی خوب در نمی‌آید، اما در صورت تمایل می‌توانید زیرنویس عکس‌هایتان، نظرات‌تان و یا حتی اطلاعات پروفایلتان را از آنجا بخوانید. 
اگر از مرورگر گوگل کروم استفاده می‌کنید، باید بخش واسط JSON را دانلود کنید. در مرورگر سافاری اپل هم باید یک بخش واسط برای نشان دادن فایل‌ها با پسوند JSON نیاز است.

چگونه خیلی ساده و راحت حساب کاربری اینستاگرام‌تان را حذف کنید

حال باید بدانیم چگونه اکانت اینستاگرام را پاک کنیم؟ برای حذف سریع حساب کاربری‌تان می‌توانید از طریق وبسایت وارد صفحه حذف کردن حساب کاربری شوید. البته بصورت مستقیم امکان حذف حساب کاربری‌تان از طریق نرم افزار اینستاگرام نیست، اما می‌توانید مسیر حذف حساب را از طریق نرم افزار هم دنبال کنید.

حساب کاربری تان را از طریق نرم افزار اینستاگرام حذف کنید

حذف موقتی اکانت اینستاگرام

2. از گوشه بالا سمت راست روی سه خط افقی و یا آی همبرگر شکل کلیک کنید.
  3. روی گزینه تنظیمات در گوشه پایین سمت راست صفحه کلیک کنید.
  4. روی گزینه راهنمایی کلیک کنید.
  5. روی گزینه راهنمایی اصلی کلیک کنید، سپس یک صفحه مرورگر برایتان باز می‌شود.
  6. روی گزینه مدیریت حساب کاربری کلیک کنید.
  7. روی گزینه حذف حساب کاربری کلیک کنید.
  8. روی گزینه چگونه حساب کاربری‌ام را حذف کنم کلیک کنید.
  9. به پایین صفحه بیایید و روی لینک حذف کردن حساب کاربری کلیک کنید.

وقتی در صفحه حذف کردن حساب کاربری هستید از منو باز شده دلیل حذف حسابتان را انتخاب کنید. بله، این گزینه را حتما باید انتخاب کنید وگرنه نمی‌توانید به مرحله بعد بروید. سپس به سمت پایین بروید و هر موقع که خواستید پسوردتان را وارد کنید.

در نهایت، دکمه قرمز حذف دائمی ‌حساب کاربری را بزنید. یک پنجره برایتان باز می‌شود و از شما می‌پرسد که برای این کار مطمئن هستید یا خیر؟ بله را بزنید.

با غیرفعال کردن حساب کاربری‌تان اندکی استراحت کنید

اگر می‌خواهید زمانی دور از اینستاگرام باشید و استراحت کنید و در مورد حذف دائمی‌ حساب کاربری‌تان اندکی تردید دارید، پیشنهاد من به شما غیر فعال کردن حساب است. سریع‌ترین روش برای این کار، استفاده از یک مرورگر و رفتن به صفحه غیرفعال کردن موقتی حساب کاربری است.

مراحل رفتن به صفحه غیرفعال کردن از طریق مرورگر وب

1. به وبسایت اینستاگرام بروید.
  2. وارد حساب کاربری‌تان شوید.
  3. به صفحه پروفایل شخصی خود بروید.
  4. روی گزینه تغییر پروفایل کلیک کنید.
  5. به پایین صفحه بیایید سپس روی گزینه غیرفعال کردن موقتی حساب کاربری من در گوشه پایین سمت راست کلیک کنید.

از طریق نرم افزار اینستاگرام هم می‌توانید به همین صفحه بروید اما مقداری سخت و خسته کننده است. مراحل بالا آموزش حذف اکانت اینستاگرام را برای رفتن به صفحه حذف دائمی‌ حساب کاربری به شما می‌گوید و زمانی که صفحه باز شد روی لینک غیر فعال کردن موقتی حساب کاربری کلیک کنید.

وقتی وارد صفحه جدید شدید، دلیل غیرفعال کردن حساب کاربری‌تان را از منو باز شده انتخاب کنید. سپس دکمه آبی غیرفعال کردن موقتی حساب کاربری را بزنید. یک صفحه باز می‌شود و از شما می‌پرسد که برای این کار مطمئن هستید یا خیر؟ بله را کلیک کنید.

به همین راحتی فهمیدیم که چگونه اکانت اینستاگرام را پاک کنیم؟ اگر نظر یا دیدگاه دیگری دارید حتما از بخش دیدگاه‌ها با ما درمیان بگذارید. 

منابع:

cnet
همیار آکادمی
learn.g2

مطالب وردپرس برای علاقه مندان اینستاگرام ,حذف ,حساب ,کلیک ,صفحه ,روی ,کلیک کنید ,حساب کاربری ,روی گزینه ,اکانت اینستاگرام ,از طریق ,چگونه اکانت اینستاگرام ,حساب کاربری‌تان اندکی ,گزینه تغییر پروفایل ,مراحل دانلود اطلاعاتمنبع

۳ خطر جدی که امنیت وردپرس را تهدید می‌کنند، کدامند؟

مروری بر تاریخچه آمازون

چگونه اکانت اینستاگرام را پاک کنیم؟ | آموزش حذف اکانت اینستاگرام

Salt وردپرس چیست؟ چرا از کلید نمک استفاده کنیم؟

نکات اساسی برای انتخاب دامنه تجاری وبسایت

css چیست و چه کاربردی دارد (مخصوص افراد تازه کار)

مشخصات

آخرین جستجو ها

پدرو رودریگز تعمیرات www.hares.abad zibaei قالیشویی در اصفهان | خلیج فارس معنی اسم Vantj857 Situs اجناس فوق العاده قالیشویی در اصفهان | خلیج فارس